Звернення В.Г.Лашкула до учасників відкриття навчально-оздоровчого корпусу Академії футболу «Зоря-Черкаський Дніпро» та учасників І форуму прихильників команди майстрів «Черкаський Дніпро»
П'ятниця, 25 листопада 2016, 13:02
Лашкул открытие АкадемииЗВЕРНЕННЯ В.Г.ЛАШКУЛА

до учасників відкриття навчально-оздоровчого корпусу Академії футболу «Зоря-Черкаський Дніпро» та учасників 1-го Форуму прихильників команди майстрів «Черкаський Дніпро», керівників громад міста Черкаси та Черкаської області, керівників сільськогосподарських та інших підприємств різних форм власності, фермерських господарств Черкащини


З великим хвилюванням представляю це звернення.


Спочатку трохи історії:

Коли у 2013 році я по непередбачуваним мною обставинам долучився до підтримки футбольного клубу «Славутич» з міста Черкаси, я був вражений! Як футбольний клуб і головна команда одного з найпотужніших аграрних та сільськогосподарських регіонів України можуть знаходитися в такому занедбаному стані? Адже маючи такий потенціал команда, як мінімум, могла б представляти регіон у Першій лізі ПФЛ України. Тоді я твердо вирішив кинути виклик: в першу чергу собі, а потім громаді Черкащини та бізнесу! Першим кроком стало повернення команді її історичної назви – «Дніпро». Але нову назву ми з Вами удосконалили. В неї було вкладено поняття єднання з традиціями, корінням та історичними надбаннями, які дають віру і натхнення рухатися до нових перемог! За результатами опитування в соціальних мережах була обрана назва «Черкаський Дніпро». Розпочався новий етап в історії футбольного клубу і команди.

Зважаючи на той факт, що майже за 60-річну історію (з 1955 по 2013 р.р.) клубу не вдалося акумулювати у своїй власності «навіть цвяха», та, разом з тим, маючи перед собою приклад розвитку власної ресурсної бази аматорського футбольного клубу Черкащини «Зоря Білозір’я» у грудні 2014 року, за участю громадськості міста Черкаси та села Білозір’я, було ухвалено спільне рішення про об’єднання організаційних, матеріальних і фінансових ресурсів двох футбольних клубів: «Черкаський Дніпро» та «Зоря», і створення на цій основі більш потужної інфраструктури Футбольного клубу «Черкаський Дніпро», як основного професійного футбольного клубу Черкащини. Таке рішення виявилось виправданим, і вже напередодні свого 60-річного ювілею команда майстрів «Черкаський Дніпро» тріумфально повернулася до Першої ліги ПФЛ України!

Того ж 2014 року, футбольний клуб розпочав реалізацію ще одного масштабного проекту: створення Білозірської академії футболу для дітей та юнацтва Черкаського району Черкаської області – позашкільного недержавного навчального закладу спортивного профілю, який повинен забезпечувати розвиток здібностей дітей, що займаються футболом у селі Білозір’я та навколишніх селах Черкаського і Смілянського районів Черкаської області.

Сьогоднішнє відкриття навчально-оздоровчого корпусу Білозірської академії футболу «Зоря-Черкаський Дніпро» (вартість будівництва більше 30 000 000,00 грн.) завершує величезний пласт здійснених нами заходів по створенню академії та Корпорації «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання футбольний клуб «Черкаський Дніпро». Адже, до новобудови футбольний клуб ще раніше додав стадіон, який було введено в експлуатацію в 2012 році (вартість об’єкту 8 000 000 грн.). А наша програма передбачає що, Академія буде власником цілісного спортивно-оздоровчого комплексу: стадіон плюс навчально-оздоровчий комплекс.

Впевнений, що сьогоднішній день дозволить поближче познайомитися з можливостями футбольного клубу, а кожний керівник регіону чи окремого підприємства може зробити висновок, що команда майстрів і футбольний клуб «Черкаський Дніпро» намагаються з кожним днем покращити інфраструктуру і збільшувати свій вплив на формування настроїв жителів Черкащини. Судіть самі, в період з листопада 2013 р. по жовтень 2016 р. на утримання команди майстрів і розвиток інфраструктури футбольного клубу здійснені значні інвестиції:

2013 рік – 3 287 185,00 грн. (з них 3 000 000,00 грн. на погашення боргів ФК «СЛАВУТИЧ» та 287 185,00 грн. на учбово-спортивну роботу в листопаді - грудні);

2014 рік – 17 424 053,00 грн. на утримання команди майстрів «Черкаський Дніпро»;

2015 рік – 12 116 690,00 грн. на утримання команди майстрів «Черкаський Дніпро»;

2016 рік – 11 164  415,00 грн. на утримання команди майстрів «Черкаський Дніпро» та 33 389 670,00 грн. вартість новозбудованого навчально-оздоровчого корпусу Білозірської сільської академії футболу «Зоря-Черкаський Дніпро» для дітей та юнацтва Черкаської області.

Разом: 77 382 013,00 гривень.


Всі зазначені кошти це фінансовий ресурс футбольного клубу та його партнерів: ПАТ «Новокаховський річковий порт», ТМ «Імперія Яхт», ПАТ «Банк Михайлівський», компанії «Медіа Спорт Промоушн», ПрАТ «Україна Футбол Інтернешнл». Тобто фінансовий ресурс самої Корпорації «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання «Футбольний Клуб «Черкаський Дніпро» та її засновників. Ми вдячні зазначеним компаніям, які разом з нами інвестували кошти на розвиток футболу Черкащини.

Нажаль, до цього часу фінансування відбувалося без участі в цьому процесі громад і підприємств міста Черкаси і Черкаської області.

Маю рішучість повідомити, що рухатися таким чином більше немає можливості та і сенсу. Адже команда майстрів і футбольний клуб «Черкаський Дніпро» це надбання черкаської громади, що на сьогодні підтримується тільки Корпорацією «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання «Футбольний Клуб «Черкаський Дніпро» та її засновниками.

І тут виникає питання: а чи готові громада міста, влада і бізнес області взяти на себе відповідальність за команду, яка могла б в одному турнірі з такими грандами, як «Динамо» (Київ), «Шахтар» (Донецьк), «Дніпро» (Дніпропетровськ), «Зоря» (Луганськ) та іншими учасниками змагань Прем’єр-ліги, виборювати путівку до одного з турнірів УЄФА? Треба враховувати, що це вже зовсім інша «вагова категорія». Тому я звертаюся до учасників 1-го Форуму прихильників команди майстрів «Черкаський Дніпро», керівників громад міста Черкаси та Черкаської області, керівників сільськогосподарських та інших підприємств різних форм власності, фермерських господарств Черкащини:

Шановні друзі! Чи готові Ви долучитися до підтримки головної команди козацького краю та вписати ім’я Черкащини у футбольну історію не лише України, а й світу? Я впевнений, разом ми маємо таку можливість! Тому що, Футбол – по-справжньому командна гра. І загальний успіх можливий лише за віддачі кожного гравця, як на полі, так і за його межами!

Я завчасно дякую всім учасникам форуму за підтримку футбольного клубу «Черкаський Дніпро» та його команди за внесок, який особисто Ви і Ваша компанія ще зроблять у розвиток футболу Черкаського краю. Саме з цією метою Вам запропонований проект Статуту Благодійної організації «Міжміський благодійний фонд громад Черкаської області «За підтримку команди майстрів та Футбольного клубу «Черкаський Дніпро». Пропоную його затвердити і доручити адміністрації футбольного клубу «Черкаський Дніпро» доопрацювати документи і надати на реєстрацію до відповідних державних органів.


З повагою,

Президент Корпорації «Міжнародне фізкультурно-спортивне

об’єднання футбольний клуб «Черкаський Дніпро»                                                                                                                       Лашкул В.Г.

 
 - .