Бойова нічия в Новоград-Волинському
Понеділок, 23 липня 2018, 12:21

В минулу неділю наша команда «Черкащина-Академія» стартувала у Чемпіонаті України  серед команд 2-ї ліги. Напружена за змістом гра, при упередженому суддівстві з боку головного арбітра Крестини Козорог, закінчилася з рахунком 0:0. Воротар Черкащан Євгеній Панченко парирував пенальті на 85 хвилині. Всього гравці отримали 10 попереджень, з яких черкащанам дісталися сім, а Анатолій Бурлін був вилучений за 2-гу жовту картку.

Потрібно відзначити місцевий футбольноий клуб «Полісся»,  який доклав багато зусиль, щоб повернути «Полісся» на футбольну карту України. Приємно, що на матчі особисто були присутні голова Житомирської облдержадміністрації – Ігор Петрович Гундич, міський голова Новоград-Волинська - Віктор Леонідович Весельський та міський голова Житомира - Сергій Іванович Сухомлин.
Позитивні емоції на стадіоні вирували під час протокольних заходів (шикування команд, фотосесії, виконання гімнів). Команди предстали перед глядачами в красивій новій ігровій екіпіровці.

Але учасниками дійства була ще й суддівська бригада у складі:
Головний арбітр матчу: Козорог К.В. (Київська обл..)
Асистенти: Петрова І.В. (Нова Каховка), Федунець В.І. (Тернопіль)
4-й арбітр: Макарець О.І. (Житомир)
Спостерігач арбітражу: Марченко Р.Г. (Чернігів)

Так от врешті – решт суддівська бригада зіпсувала святковий настрій, тому що виконала свою роботу на дуже низькому рівні. З самого початку головний арбітр втратила важелі управління поєдинком. Вона дозволила гравцям обох команд систематично коментувати суддівські рішення. На футбольному полі лунали нецензурщина та інші некоректні викрики. Арбітр вдавала, що цього не чує. Намагання навести лад жовтими картками не дали результату, тому що давалися вони в основному за емоції. До кінця першого тайму атмосфера на футбольному полі була вже дуже напружена, що врешті-решт призвело до обурення глядачів на адресу головного арбітра і її помічників. Перший тайм 0:0. Добре, що розпочалася перерва, це дозволило трохи вщухнути емоціям. В другому таймі головний арбітр Кристина Козорог явно захотіла задобрити місцевих вболівальників та керівників, присутніх на стадіоні. Її рука з самого початку тайму «перетворилася» на поліцейський жезл, направлений в напрямку воріт гостей, а картки посипалися на команду з Черкащини сильніше, ніж дощ, який розпочався. Ось! Нарешті і довгоочікуваний гол, відверто забитий рукою, у ворота команди «Черкащина-Академія». Але що це? Не вірилося очам! Кристина Козорог впевнено показала на центр поля. Віддаю належне місцевим глядачам, які почали обурюватися намаганням арбітра зарахувати гол, забитий з порушенням правил. Асистент арбітра І.В. Петрова (Нова Каховка, Херсонська область) проявила характер і в тій напруженій ситуації почала підказувати головному арбітру про порушення правил. Знову 0:0. Але Кристина не вгамувалася! Знову жовті картки, і ось – нарешті червона… Гості в меншості. Симпатія арбітра до господарів була майже доведена. Але це було не все. Коли до кінця матчу залишалися лічені хвилини. Козорог, розуміючи, що результат матчу в її голові та свистку, наважилася на призначення пенальті у ворота гостей. Треба віддати належне представникам ФК «Полісся», після матчу вони підтримали думку, що арбітр просто придумала порушення правил. Добре, що Євген Панченко (воротар черкащан) парирував удар з 11-метрової позначки. Стало зрозуміло, що матч закінчиться в нічию. Команди і місцева публіка були згодні. Спостерігач арбітражу Марченко Р.Г. з Чернігова полегшено зітхнув, але цікаво, яку ж оцінку за арбітраж він поставив головному арбітру?...