«Черкаський Дніпро»: настав час підніматися
Середа, 10 січня 2018, 14:55

2fe545b4b57e8a6e830565807cf8b0ef

Вже 16 січня футболісти “Черкаського Дніпра” розпочнуть підготовку до другої частини сезону у Першій лізі. Клубна прес-служба вирішила проаналізувати, у якій ситуації команда майстрів починає для себе футбольний 2018 рік.


Жахливі літо-осінь 2017

Нинішній чемпіонат є для “Черкаського Дніпра” одним із найскладніших в його новітній історії. З часів повернення професійного футболу в Черкаси (2011 рік) місцеві футболісти привчили вболівальників до того, що вони були одним із лідерів спочатку Другої, а потім і Першої ліги. Однак реальні проблеми почалися весною 2017 року, коли президент футбольного клубу Володимир Лашкул через проблеми зі здоров’ям попросив зняти з нього повноваження президента. З цього часу почалися проблеми із фінансуванням, що вплинуло на подальшу долю команди майстрів. Ряд ключових футболістів залишили клуб, це Ігор Мединський, Володимир Шопін, Юрій Бушман, Олег Синьогуб, Денис Скепський, Ігор Семенина та інші. Футболісти, які були зараховані в команду на місце цих гравців і склали її основу, в основному є вихованцями аматорської команди "Черкаський Дніпро-Академія" U-19, яка стала Чемпіоном України серед команд Першої ліги ДЮФЛ в дебютному сезоні цього турніру. 

Нестабільна організаційна ситуація без сумнівів впливала і на виступи футболістів на футбольному полі. Команда на той час ще Олександра Кирилюка завершила першу частину сезону на останньому місці у турнірній таблиці, набравши лише 14 очок у 22 матчах. Для спеціалістів та експертів такий результат черкаської команди майстрів став справжньою несподіванкою.

Повернення в гру

Тому цілком логічним було рішення про повернення на тренерську лаву команди Ігоря Столовицького, а Олександр Кирилюк залишився працювати у клубі у якості спортивного директора.

Саме зі Столовицьким пов’язані головні успіхи черкаської команди майстрів в останні роки. Він зумів привести “Черкаський Дніпро” до чемпіонства у Другій лізі (сезон 2014/2015), а також здобути друге місце вже у дебютному сезоні у Першій лізі (сезону 2015/2016).  Керівництво клубу поставило перед Ігорем Михайловичем цілком логічне завдання: покращити турнірне становище та зберегти “Черкаський Дніпро” у Першій лізі.  Для наставника це теж своєрідний виклик, адже в подібній ситуації він ще ніколи не працював.

“Я повернувся в клуб, бо мені небайдужа доля “Черкаського Дніпра”. Зроблю все можливе, щоб команда зберегла прописку в Першій лізі. Моє завдання зібрати боєздатну команду, за можливістю підсилити деякі позиції. Я думаю, що все у нас вийде”, - зазначив Ігор Столовицький.

Приємною новиною для вболівальників  перед Новим роком стало підписання нового півторарічного контракту із провідним захисником, вихованцем черкаського футболу Олегом Тарасенком.

“Олег є одним із найкращих наших футболістів. Тому я дуже задоволений тим, що вдалося із ним підписати нову угоду. Переконаний, що у другій частині сезону він віддасть всі сили, аби посприяти покращенню турнірної ситуації для “Черкаського Дніпра”.  Можна сказати, що він є одним із символів цієї команди і на нього орієнтуються як молоді, так і досвідчені футболісти”, - прокоментував подію головний тренер Ігор Столовицький.

А вже на початку цього року трирічний контракт із “Черкаським Дніпром” підписав досвідчений нападник Роман Локтіонов, який має якісно підсилити конкуренцію серед нападників. Форвард має чималий досвід виступів у командах Першої ліги, тому точно буде не зайвим у другій частині сезону.

Фінансова допомога

Керівництво футбольного клубу в особі Сергія Богуславця та Сергія Білоусова неодноразово зверталося за дієвою підтримкою до обласної та міської влад, однак наразі можновладці лише продовжують вивчати можливість такої підтримки за допомогою місцевих ресурсів.

Важливо відзначити, що основним локомотивом цієї роботи на обласному рівні є координатор міжфракційного депутатського об’єднання в Черкаській облраді “За підтримку ФК “Черкаський Дніпро” Анатолій Коверський. Незважаючи на такий важкий процес щодо створення муніципального футбольного клубу, відбудови запасного футбольного поля на стадіоні "Центральний", відсутність бажання черкаського бізнесу допомогти футбольному клубу, керівники футбольного клубу не втрачають надію, що чиновники і черкаський бомонд переведуть свої обіцянки в практичну допомогу та візьмуть участь в реалізації заходів щодо забезпечення виступу команди в 2018 році.

Адже вже прилетіла "перша ластівка". Н
априкінці 2017 року досягнута домовленість з власником і керівником компанії “UKRAVIT” Віталієм Ільченком про фінансування клубу в сумі 1 млн 200 тис грн. протягом футбольного сезону, який наближається. До того ж, Віталій Володимирович обраний почесним президентом ФК "Черкаський Дніпро". 

Але, поки що команду продовжує фінансово підтримувати Корпорація “Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання “Футбольний клуб “Черкаський Дніпро” на чолі з її президентом Володимиром Лашкулом. Корпорація вже профінансувала витрати на організацію навчально-тренувального збору команди, який розпочнеться 16 січня. Основною домівкою команди, її навчально-тренувальним табором в цій важкій ситуації буде Білозірська академія футболу. Слід зазначити, що Корпорація постійно підставляє “плече” команді "Черкаський Дніпро" після того, як від статусу президента з відомих причин відмовився В. Лашкул. Зовсім недавно Корпорація сприяла виплаті заробітної плати футболістам та тренерському штабу за грудень 2017 року. Більше ж немає кому це робити. Черкаська міська рада, зайнята політичними розбірками і Анатолію Бондаренку та депутатам не до футбольних справ. Вони протягом 2017 року не спромоглися виконати жодної обіцянки (муніципальний футбольний клуб не створено, реконструкція запасного футбольного поля не завершена, бюрократами "загублений" проект накриття центральних трибун, раніше надані пільги міська рада вже розпочала ліквідовувати, а футбольне поле стадіону "Центральний" за прогнозами спеціалістів, в зв'язку з відсутністю підігріву, може бути непридатне для проведення першого матчу 18 березня). Незважаючи на такі системні перепони, що створюються в місті Черкаси, Володимир Лашкул зазначив, що футбольний клуб діє і буде діяти! "Звичайно, ми не відмовимося від дієвої підтримки міської і обласної рад, ОДА, її управління у справах сім’ї, молоді і спорту, інших управлінь та департаментів! Тільки досить обіцянок! Закликаємо вирішувати практичні справи”.


Емблема та зміна назви

Тривалий час у інформаційному полі та соціальних мережах тривали дискусії щодо можливого заміни назви клубу та емблеми. Однак остаточну крапку у цій історії поставили представники ГО “Об’єднаний футбольний клуб територіальних громад Черкащини “Черкаський Дніпро-Академія”, які під час позачергових загальних зборів ухвалили рішення про те, що такі зміни проводити наразі є недоцільно.

Окрім того, Володимир Лашкул переконаний у тому, що саме із цією назвою та емблемою команда майстрів перемогла у Другій лізі та зуміла посісти друге місце у Першій лізі. Тому їх не слід змінювати.


Отже, адміністрація футбольного клубу, футболісти та тренерський штаб команди майстрів “Черкаський Дніпро” сповнені оптимізмом і мотивацією, аби не дивлячись на перепони, що створюються у місті, покращити результат у другій частині сезону, частіше радувати своїх відданих вболівальників та якогома швидше залишити останнє місце у турнірній таблиці Першої ліги.

 
 - .