Олександр Кирилюк – найкращий тренер 8-го туру Першої ліги
Понеділок, 28 серпня 2017, 19:53
DSC_0169

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2017/18.

Перед очним протистоянням «Рух» та «Черкаський Дніпро» опинилися на самому дні турнірної таблиці, тому перемога у цьому матчі була особливо важливою для кожного із суперників. Попри те, що матч відбувався у Винниках, а фахівці називали фаворитами господарів, цю перемогу з мінімальним рахунком здобули черкаські футболісти. 

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Черкаського Дніпра» Олександр Кирилюк. Його підопічні здобули першу перемогу зі стартового туру й перервали програшну серію. 


1. Номінальний результат команди – 5 
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова) Черкаська команда до цього зазнала шість поразок поспіль, у тому числі й від суперників, у матчах проти яких можна було очікувати набору очок. А тут – візит до амбітного суперника, який зазвичай винятково сильно грає вдома, недавно змінив тренера й гостро потребує очок. 

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини) Втрати у черкасців були, однак вони вже давні (як той же Бурлін, який жодного разу не зіграв у новому сезоні), а загалом вони грали у максимально оптимальному складі, у той час, як суперник відчував нестачу в центрі поля та атаці, а також не мав змоги розраховувати на досвідченого Григорія Баранця. 

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі) Складність роботи Кирилюка полягає в тому, що більшість його підопічних знаходиться не в «золотому» футбольному віці. Хтось досяг статусу ветерана клубу, а основна кількість літніх новачків – це вчорашні юніори й аматори, які екстерном потрапили у Першу лігу, не маючи належного професіонального досвіду дорослих змагань. У цих умовах важко вимагати результату, тому треба терпляче очікувати, поки пройде природній процес адаптації молодих гравців. 

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору) «Черкаський Дніпро» – чи не єдиний, хто системно грає в три центральних захисники з високими флангами. Від цієї тактики він не відмовився і під час виїзду в Винники, однак треба відзначити, що з дозаявкою досвідчених Проневича та Захаревича в півзахисті гості зіграли значно переконливіше, якісніше виконуючи тренерські настанови. 

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки) Це перша виїзна перемога черкаської команди у новому сезоні, а також перше здобуття очок у серпні місяці. Важливість цієї звитяги важко переоцінити, тож вболівальникам залишається сподіватися, що після цього «Черкаський Дніпро» започаткує нову, успішну, серію. 


Лауреат 8-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»: 
Олександр Кирилюк («Черкаський Дніпро») 
Середній бал – 4,6 


Прес-служба "Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу"
 
 - .